Sajtóközlemény nyertes pályázatról
A Majsa Alapítvány az elmúlt évek során többször bebizonyította, hogy szívén viseli testvérvárosi kapcsolataink sorsát. Szervezésünkben valósult meg 2006. őszén az I. Testvérvárosi konferencia Kiskunmajsán és számtalan alkalommal volt közös rendezvényünk partner településeink polgáraival, civil szervezeteivel. Ezért döntött úgy Alapítványunk Kuratóriuma, hogy pályázatot nyújt be Brüsszelbe a Testvérvárosi kapcsolatok keretében megtervezett programja megvalósítására. A pályázatot az önkormányzat sikertelen pályázata után nyújtottuk be, azonos kategóriába, de egy támogatásra alkalmasabb tartalommal és széles partner-városi összefogással, és széleskörű partneri együttműködési háttérrel.

MAJSA ALAPÍTVÁNY

6120 Kiskunmajsa, Kálvária u. 12/a.

Tel./Fax: 77-481-854

mobil: 30-9-828-841 E-mail : terbez@colonial.hu

Adószám: 19049474-1-03

www.majsaalapitvany.hu

Pályázati siker !

Alapítványunk pályázata sikeres volt és arról értesültünk a napokban, hogy 148.000 euro vissza nem térítendő támogatást nyertünk tervezett programunk megvalósítására. A pályázatban kidolgozott koncepció lényege az, hogy partner szervezeteinkkel együttműködve minden testvérvárosunkban egy-egy rendezvényt szervezünk meg a megújuló energiák hasznosításának témakörében. A nyitó rendezvény 2013. február elején lesz Kiskunmajsán a Jonathermál Zrt. Konferencia termében. A több napos rendezvény során a testvérvárosi delegációk tagjaik és az érdeklődő helybeliek megismerkedhetnek a program részleteivel, a programban részt vevő partnerekkel, valamint megtekinthetik azt a szakmai kiállítást, amely a megújuló energia területébe nyújthat betekintést. A programot 2014 szeptemberében tervezzük befejezni egy szintén kiskunmajsai záró rendezvénnyel. A nyitó és a záró rendezvény közti időszakban partnereinknél tartunk egy-egy szakmai rendezvényt, ahová a kiskunmajsai résztvevőket is delegálunk. Újabb színnel és tartalommal sikerült tehát megtöltenünk testvérvárosi kapcsolatainkat. Ez a program is azt bizonyítja, hogy a civil kezdeményezésekben jelentős kurázsi és energia van annak érdekében, hogy közös céljainkat megvalósítsuk.

Köszönetet mondunk mindazoknak, akik az eddigiekben segítettek a sikeres pályázat elkészítésében és munkájukkal hozzájárultak ahhoz, hogy ezt a programot elindíthassuk!

Ezúton is kérünk minden érdeklődőt és támogatót, hogy látogassák rendezvényeinket, s részvételükkel is támogassák összefogásunk sikerét!

Majsa Alapítvány Kuratóriumának nevében:

Dósai Imre elnök, Terbe Zoltán elnökhelyettes

Majsa Alapítvány